İLK OYUM NEDEN MHP’YE?

“Prof.Dr. Ümit ÖZDAG "Neden ilk oyum MHP'ye" etkinliğinde gançlere şöyle seslendi.”

  

 

 

Sevgili Gençler

 

 

 

Sizlerin ışıldayan, mutluluk, özgüven, kararlılık ve biraz da tehlikeli umursamazlık saçan gözlerinize bakınca rahatlıyorum. Çünkü Türkiye’nin önüne konulmaya çalışılan büyük tehditleri milletimizin rahatlıkla sizin sayenizde aşabileceği konusundaki güvenim artıyor.

 

Değerli Arkadaşlar,

Türkiye’miz hem milli birliğinin hem demokrasisinin en ağır tehdit altında olduğu bir dönemden geçiyor. Sokaklarda bayrağımız ve Serap gibi  gençlerimiz acımasızca yakılıyor. Polislerimiz linç ediliyor.  Caddelerimiz terör örgütünün militanlarına teslim ediliyor. Terör örgütüne teslim olarak İmralı’da Öcalan ile AKP yeni Anayasa’yı yani hepimizin geleceğini müzakere ediyor. Terörle mücadele edilmiyor. Bunun yerine terörle mücadele edenlerle mücadele ediliyor.

Öte yandan AKP ülkemizi bir yandaş demokrasisine sürüklemek istiyor. İktidarı eleştiren gazeteciler, televizyoncular, muhalif politikacılar tutuklanırken gazete patronları maliye müfettişlerinin baskısı altına alınıyor. Gazetelerini ve televizyonlarını satmaya zorlanıyorlar. Hak arayan, gelecekleri çalınan öğrenciler sokaklarda dövülüyor. Telefonlar dinleniyor. İnsanlar korku imparatorluğunun baskısı altında anketlerde bile hangi partiye oy vereceklerini söylemekten korkuyorlar.

İktidarı destekleyen gazeteciler ise ödüllendiriliyor. İktidar  yanlısı patronlar devlet bankalarının açtığı kredilerle televizyon ve gazete sahibi oluyorlar. Jaguarlara binen yandaş öğrenciler saygılarla köşklerde karşılanıyor.

Yandaş demokrasisinde gençlerimizin, sizlerin gelecekleri de çalınıyor. Önce meslek sınavlarında şaibeler çıktı. Polis okulu sınavları, polis akademisi sınavları, soruların dağıtıldığı söylendi tepki bile yükseltilmedi toplumdan. Adalet bakanlığı Hakim ve Savcılık sınavlarında 7.8.9 sırada yazılıyı uzmanlar sözlüde kalırken yazılıda 604. Olan sözlüde sınavı kazanıyor.

Sonra KPSS sınavında yaşandı büyük bir yolsuzluk. Hala soruşturması sürüyor.  Aynen Deniz Feneri soruşturmasının sürdüğü gibi. Ancak bu konuda  konuşamayacağız. Çünkü mahkeme kararı ile bu konuda konuşmak yasak.  Öyle ya ileri bir demokrasi de yaşıyoruz. İleri demokraside üç maymunu oynamak bir zorunluluk haline geliyor bir çok yurttaş için. Görmedim, duymadım ve söylemedim.

Ve nihayet YGS de yapılan hile ile, üniversiteye girme aşamasındaki gençlerinizin emekleri ve gelecekleri ellerinden çalındı. Bu büyük fiyasko ortaya çıkar çıkmaz cumhurbaşkanı başbakan hemen tatmin olduklarını açıkladılar. Olayın üstünün örtülmesi için büyük çaba sarfedildi. Sonunda hepinizin aklına hakaret edildi. Şifrenin yanlışlıkla yapıldıgı iddia edildi.

İnsanlık tarihinin ilk yanlışlıkla yapılan şifresini yaşıyoruz. Böyle giderse anaokuluna girmek için de AKP ilçe teşkilatından hamili kart yakınımdır kartı alınmadan anaokullarına girilemeyecek. Ne yazık ki, başbakan haklarını arayan öğrencileri davet edeceğine onları tehdit ediyor. Öğrencileri  diğer gençleri dövdürmekle tehdit ediyor. Peki kim bu öğrencileri dövecek 10000 kişi? Acaba kendilerine şifre verilen öğrenciler mi?   

Değerli gençler,

AKP’nin devletle kavga ediyor. CHP ise milletin değerleri ile kavga ediyor. Oysa devletle milleti barıştırmalı, iç kavga ile enerjimizi tüketmemeliyiz. Bu güzel ülke ve Türk insanı bu kavgayı bu gerilimi hak etmiyor. Biz yüce dinimize de inanıyoruz, Atatürk’ü de seviyoruz. Dinimizinde istismar edilmesini istemiyoruz. Atatürk’ün de istismar edilmesini istemiyoruz. Allah’a şükür müslümanız ve Ne Mutlu Türküm diyene  diyoruz.

MHP devleti ve milleti barıştırmak istiyor. MHP ülkemize siyasi ve toplumsal istikrarı sağlamayı hedefliyor. MHP, Türk ekonomisini dış borç, sıcak para ve pahalı TL üzerinde duran kırılgan bir ekonomiden gerçek ekonomik istikrara götürmeyi hedefliyor.

Değerli gençler,

MHP 1965 ten bu yana hep bir , genç parti, gençlik partisi olmustur. Yüz binlerce genç, MHP çatısı altında siyasete ilk adımlarını atmışlardır. MHP’de gençlere önem ve değer verilmiştir. Onların fikirleri, mücadeleleri ve dinamizmleri MHP’yi bugünlere taşımıştır. Bir zamanlar Adalet Partisi vardı. Artık yok. DYP vardı. Artık yok. Bir zamanlar DSP vardı. Artık yok. Bir zamanlar ANAP vardı. Artık yok. Ancak MHP var ve var olmaya devam edecek. 10 sene sonra ise AKP diye bir parti Türk siyasetinde olmayacak.

Değerli gençler,

Şimdi ülkemizin birliğinin tehdit altında olduğu bu günlerde MHP nin siz gençlerin desteğine ihtiyacı vardır. MHP’ye vereceğiniz destek Türkiye’nin birliğine vereceğiniz destektir. Demokrasiye ve hukuk devletine verilen destektir.  

Yapabileceğiniz çok şey var. Çünkü siz gençsiniz. Dinamizmin özgüvenin geleceğin, neşenin temsilcisi sizsiniz. Bütün zorlukları aşan gücü temsil ediyorsunuz. Siz AKP yi değiştirecek güçsünüz. Siz köhnemiş yandaş demokrasisini sona erdirecek güçsünüz. Siz 12 milyonluk bir kitlesiniz.

Sevgili gençler,

12 Haziran seçimlerinde sizin sesinizi duyurmanız önemli. Telefon dinlemelerine, baskılara direnecek en büyük güç, korkusuz güç sizsiniz. Türkiye’de yanlış olan her şeyin değişmesinin ilk adımını atabilirsiniz. Terörün bitmesi, İstanbul sokaklarının güvenli, Şırnak dağlarının sessiz hale gelmesi size bağlı. Şifresiz sınavlar, adil şartlarda iş bulmamız, ailemizin sosyal güvenliği, kardeşlerinizin sizlerden daha iyi okullarda okuması sizin elinizde.

Ne yapabilirim diye sormayın, Çok şey yapabilirsiniz….

1.    İlk hedef ailenizi harekete geçirmek olmalı. Anneniz ve kız kardeşinizden başlayın. Yakın ve uzak akrabalarınızın listesini yapın. Hangi partiye oy verdiklerini öğrenin. Bu seçimde MHP ye oy attırın.

2.    İkinci hedef arkadaşlarınız. Onlara neden MHP’ye oy vermeleri gerektiğini anlatın. Bu akşam umitozdag.com.tr’ den “12 haziranda neden MHP başlıklı broşürü indirin okuyun ve anlatın.

3.    Üçüncü hedef apartman  komşularınız. Seçimlere kadar komşularınızı ziyaret edin. Kapılarını çalın. Sizin medeni cesaretiniz yüksektir, Bunu yapabilirsiniz.!!!

4.    İnternet üzerinden etkili bir propoganda mücadelesinin parçası olun. “ haberiniz.com  ‘ u diyorum.” Facebook ve twitter ile propoganda yapın. MHP nin aleyhinde yapılan haberlerin altına sert yorumlar yazın.

5.    “12 Haziran 2011 seçimlerinde neden MHP” broşürünün dağıtılması için elinizden geleni yapın.

6.    Sizden 12 Haziran günü sandık başlarında demokrasi nöbeti tutmanızı istiyorum. Bir oyumuzun bile çalınmasına izin vermeyin. Bunun için MHP’nin seçim müşahidi olmanız  lazım.

7.    3 Haziran 2011 cumartesi günü saat 14.00 de “Gençlik Değişim ve Milli Birlik” mitinginde tekrar birlikte olacağız. Lütfen hepiniz on arkadaşınızla birlikte duyuracağımız yerde olun.

 

 

Değerli arkadaşlar,

 

 

 

 

 

 

 

12 Haziran’a kadar geçecek süreyi bir demokrasi şöleni ve mücadelesine çevirelim. Oy kullanmayanları oy kullanmaya ikna edelim.

 

 

 

Değerli gençler,

 

Çanakkale Savası sırasında Türk askerinin dağdan aşağıya sel gibi akmasını gören bir İngiliz subay “şaşkınlık ve korku içinde dağlar türk doğuruyor” demiş.

12 Haziran günü de sizlerin katkısı ile sandıklar MHP’yi doğuracak.

Bir sabah tan atarken yüce tanrı dağından

Kürşad’ın gür sesi duyulacak

Atlar Vey ırmağında sulansın

Güneş doğduğu yerde karşılansın

Emri tekrar edecek gök toprak deniz

Bozkurtlar uluyacak tanrı dağından

Türk gençliği haykıracak bütün Türkiye’den

BİZ DE SİZDENİZ BİZ DE SİZDENİZ.

Tüm hakları saklıdır. © 2015 Prof. Dr. Ümit ÖZDAĞ Kişisel Resmi Web Sitesi
Tasarım ve Programlama: Fatih Özdemir